Prvými lyžiarmi na Dukle boli vlastne skokani na lyžiach a prvým najväčším úspechom bol bronz na zimných olympijských hrách v roku 1992, ktorý získali v družstve Jiří Parma a František Jež.

Veľmi úspešnou sezónou v lyžovaní bola sezóna 2016/2017 kedy reprezentantky slovenska vybojovali v jendotlivých kolách Svetového pohára 2 víťazstvá (jendo Veronika Velez Zuzulová a jendo Petra Vlhová), 5 druhých miest (4x Veronika Velez Zuzulová a 1x Petra Vlhová a 1 tretie miesto (Petra Vlhová). Na Majstrovstvách sveta 2017 v tímovej súťaži získali Slováci histricky prvú medailu z tohoto podujatia. Tím v zložení Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Andreas Žampa, Matej Falat (+Tereza Jančová a Adam Žampa ako náhradníci) získali striebro.

V ďalšej, olympijskej, sezóne 2017/2018 zaznamenala vo Svetovom pohári pódiové umiestnenia iba Petra Vlhová (2x prvé, 2x druhé a 2x tretie miesto). Veronika Velez Zuzulová kvôli zraneniu vynechala väčšinu sezóny. V tejto sezóne sa uskutočnili Zimné olympijské hry v kórejskom PyeongChang, kde najlepšie individuálne umiestnenie vybojovala Petra Vlhová, ktorá v alpskej kombinácii obsadila 5.priečku. Slovenský tím v zložení Veronika Velez Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa, Andreas Žampa (+Soňa Moravčíková a Matej Falat ako náhradníci) skončil v tímovej súťaži na 9.mieste.

Po tejto sezóne Veronika Velez Zuzulová oznámila koniec svojej športovej kariéry.

Zatiaľ najúspešnejšou sezónou bola sezóna 2018/2019, v ktorej Petra Vlhová zaznamenávala od začiatku najlepšie výsledky kariéry v rámci Svetového pohára. Najväčším úspechom však boli Majstrovstvá sveta, ktoré sa konali v roku 2019 vo švédskom Aare, kde získala pre Slovensko vôbec prvé vzácne kovy z MS v zjazdovom lyžovaní. Petra na šampionáte štartovala v troch disciplínach a 3 krát z toho bola medaila. Prvou bolo striebro v alpskej kombinácii, druhou v poradí bola zlatá medaila, keď sa stala svetovou šampiónkou v obrovskom slalome a zbierku skompletizovala bronzom zo slalomu.

Slovenský lyžiarsky zväz  www.slovak-ski.sk